/  

PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ

Provádí se různými technikami a jde v podstatě o spojování pravých nebo umělých vlasů s vlastními vlasy tak, aby došlo k přirozenému prodloužení nebo zhuštění vlasů dle přání zákaznice. Tato technika se provádí pomocí vlasových třásní nebo pramínků vlasů, které se napojují co nejblíže k hlavě. Při napojení se přihlíží na kvalitu vlastních vlasů, tvaru účesu apod. Podle kvality vlasů, hustoty a typu účesu pak kadeřnice zvolí počet a umístění pramínků. Při odborně provedené práci a správném umístění pramínků nejsou spoje vidět.

Po nasazení pramínků vaše vlasy stále rostou a tím se posunují i vlasové spoje. Asi po 3-4 měsících je tedy nutné pramínky odpojit a opět nasadit co nejblíže k hlavě. Pokud si pramínky necháte déle, mohou být spoje ve vlasech viditelné a vlasy se budou zacuchávat a špatně upravovat. Prodloužené vlasy je třeba česat speciálním kartáčem na prodloužené vlasy.

Posunutí pramínků je nutné proto s tím musíte do budoucna počítat a zjistit si následující kroky při posunování pramínků. Každá metoda se finančně liší, záleží na náročnosti a typu pramínků.Některé metody jsou při posunutí časově náročnější, jiné zase vyžadují vedlejší náklady jako např. poupravení pramínků pokud jsou nějak poškozeny nebo vyžadují nový spoj atd.

Počet pramenů je individuální.

Záleží hlavně na tom, zda chcete vlasům dodat jen hustotu, nebo je prodloužit. Při prodloužení musíte počítat s větším počtem pramínků, aby byl efekt co nejvíce přirozený. Při zahušťování vlasů je potřeba 70-100 pramínků. Při prodlužování vlasů je potřeba 100-150 pramínků.

Micro ring

Krásné vlasy dodají spoustě ženám chybějící sebevědomí. Mnohé ženy ovšem mají vlasy příliš jemné, nebo jim vlasy nedorostou do požadované délky. Nyní může mít vlasy svých snů opravdu každá žena.
Prodlužujeme vlasy metodou Micro rings. Jedná se o metodu prováděnou za studena a bez chemikálií, kdy se pramínky spojí sevřením malých kroužků speciálními kleštičkami. Spoje jsou na první dotek nepatrné a nenarušují vaše vlastní vlasy. Metoda Micro Rings je oblíbená právě díky nejmenšímu spoji a čistému sundávání. Používáme výhradně pravé evropské vlasy. Vybrat si můžete vlasy rovné, zvlněné nebo kudrnaté. Také si můžete vybrat přímo Váš odstín vlasů, nebo lze zvolit více odstínů a docílit melírovaného efektu přímo do tvaru účesu.

KERATIN

Prodlužování metodou keratin patří k nejčastěji používané a také k nejoblíbenější technice.
Pramínky vlasů jsou zakončeny keratinem tzv.nehtíkem ,ten se přiloží na vlastní vlasy a pomocí speciálních kleští se roztaví a vytvoří se spoj v podobě tenkého válečku.
Výhodou této techniky je nenápadný spoj ,který hezky kopíruje pramínek vlasů.Nevýhodou může být u posunutí pramínků (po 2-4 měsících)menší vlasová ztráta u nastavovaných pramínků .Prameny se sundávají pomocí kleštiček a speciálního rozpouštědla.Pramínky se musí po sundání upravit.Odstřihne se starý keratinový spoj a vytvoří se nový.Nevýhodou také může být časová náročnost neboť se musí vytvořit nové keratinové spoje .
Kadeřnictví Michaela